קליבלנד – משב הרוח המרענן של 2018 למשקיעים ישראלים

קליבלנד מהווה משב רוח מרענן עבור המשקיעים הישראלים. מחירי הבתים נמוכים ביותר ומאפשרים למשקיעים קטנים לרכוש נכסים בעיר. שכר הדירה החודשי המתקבל, כתוצאה מרכישת הבתים, נותן נוק-אאוט ליתר הערים בארה"ב.

האתר CNBC דירג את קליבלנד כעיר המובילה בארה"ב בתשואות

נתחיל הפעם בשורה התחתונה – קליבלנד, אוהיו, היא העיר המבוקשת ביותר בארה"ב בימים אלה להשקעות נדל"ן. עם מחירי כניסה תת-קרקעיים של 166,000 ₪ לדירה, ורווחים חודשיים שמוסיפים בסביבות ה-2,000 ₪ לשכר החודשי, העיר הפכה ליעד החם ביותר להשקעות נדל"ן בארה"ב.

שוק הנדל"ן בארה"ב קורץ למשקיעים ישראלים בשל סיבה אחת ועיקרית – שכר הדירה החודשי. משקיעים חכמים מבינים כי רכישת בית פרטי בארה"ב היא מוצר פיננסי לכל דבר. בשורה התחתונה – משקיעים 200, 300 או 500 אלף ₪ ומקבלים 8-10% תשואה שנתיים… כל זה היה נכון עד שהגיעה קליבלנד והביסה את כולם במדד שכר הדירה החודשי (וכמובן גם בתשואה השנתית).

השיעור הבסיסי ביותר: לקנות נמוך, לקבל שכ"ד גבוה

באופן מפתיע, דווקא העובדה שקליבלנד רחוקה מלהיות סן פרנסיסקו, סן דיאגו או סיאטל, עובדת לטובת המשקיעים – למרות עלייה קלה במחירי הדירות, ניתן לאתר דירה ממוצעת להשקעה בעלות של כ-150-160 אלף ₪, והרווח החודשי בגין ההשקעה הזאת מגיע לכ-2,000 ₪ בחודש (כ- 14-15% תשואה נטו). תוספת סימפטית ביותר למשכורת החודשית. כשמנסים להשוות את זה לדירות להשקעה בארץ, קשה שלא להשתגע מהפער: בואו ניקח את זה לקיצון ונגיד שיש לכם חצי מיליון ₪ להשקעה. בארץ, דירה בחצי מיליון ₪ כמעט בלתי אפשרי למצוא – אבל בהנחה שמצאנו אחת כזאת בקרית ים, נניח (בגודל של 40 מ"ר). עבור דירה כזאת תקבלו אולי שכר דירה של כ-1,500 ₪ בחודש. אותו סכום יקנה לכם 3 דירות(!) בקליבלנד, ויוסיף לכם להכנסה החודשית כ-6,000 ₪ – פי 4!!! ממה שתקבלו עבור השקעת נדל"ן באותו סכום בארץ.

למי שאוהב את הנתונים שלו באחוזים – מול 3.5% תשואה ממוצעת על דירה להשקעה בארץ, בקליבלנד מדובר בכ-15% תשואה שנתית.

 

 

קליבלנד, העיר המובילה בארה"ב בתשואות עפ"י CNBC

ירידה באחוז האבטלה ועלייה במחירי הדירות

כל הסממנים הרלבנטיים לבדיקת רווחיות שוק נדל"ן מעידים על צמיחה כלכלית עקבית בקליבלנד. מגמת הירידה במחירי הדירות, שאפיינה את העיר במהלך השנים 2006-2013 התהפכה: מחירי הדירות עלו, וכך גם הדרישה לדירות, לעומתן ירד שיעור האבטלה בעיר ל-5.7% נכון לנובמבר 2017 – פחות מחצי משיעורו בשנת 2010.

הכסף נכנס כל חודש, בלי כאב ראש

מי שמכיר את מערכת היחסים של רוכש נכס מול חברת ניהול יודע שאחד היתרונות הגדולים ביותר ברכישת דירה מחברת ניהול, מבוססת וותיקה, היא שיש מי שדואג לנכס שלכם מא' ועד ת', כך שבסוף תהליך הרכישה אתם תקבלו בית משופץ עם דייר שכבר משלם שכר דירה. כל בעיה עם הנכס או עם השוכר מטופלת ע"י חברת הניהול כמקובל בארה"ב ומאפשרת לכם לקבל את התשלום החודשי בלי שתאלצו לקום מהספה בסלון שלכם בישראל.

ואם עוד לא השתכנעתם שמדובר בעסקה חד פעמית, או שמקנן בכם ספק קל שבקלים – תוכלו לטוס לקליבלנד ולראות את הנכס במו עיניכם, מאחר וחברות רבות מציעות מימון מלא לכרטיס הטיסה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.